Finlandiya da Yaşamak Neden Harika?

Finlandiya da yaşamak nasıl olurdu diye merak ediyorsanız bu yazımızda sizlere 8 başlıkta “Dünyanın en mutlu ülkesinde” yaşamın nasıl olduğunu anlatacağız.

Yeni yerler keşfetmek veya yaşam alanınızı değiştirmek istiyorsanız Finlandiya’ya mutlaka göz atmanızı öneririz. Eğer doğa ve doğayla baş başa kalma, düzenli ve stressiz yaşam, sıcakkanlı kültürler ve halkını kollayan devlet yapısı sizin için önemli unsurlarsa Finlandiya tam da size göre!

Bildiğiniz gibi Finlandiya’nın başkenti Helsinki. Yaklaşık 630.000 nüfuslu Helsinki aynı zamanda Finlandiya’nın en büyük şehri. 1995’den bu yana bir Avrupa Birliği üyesi olan Finlandiya’da para birimi de Avro (Euro). 

Finlandiya dünyanın en mutlu ülkesi olarak seçilmiş bir ülke ve bunu sağlayan temel faktörlerin ülkedeki refah, özgürlük seviyesi, sağlık sistemi, cömertlik ve dürüstlük olduğunu söyleyebiliriz. Halkın birbirine duyduğu güven düzeyi de bu konuda önemli rol oynuyor. Öyle ki Finlandiya’da suç oranı sadece ve sadece %1.63. Evet, yüzde ikinin bile altında!

Finlandiya da Yaşam
Finlandiya da Yaz Mevsimi

Peki Finlandiya da yaşamak ve çalışmak neden mükemmel olurdu gelin birlikte başlıklar halinde inceleyelim.