Hakkımızda

Finlandiya Göcmenlik Hizmetleri Metic Amblem
Şirketimiz

Bizler ‘Metik’leriz. Antik Yunanda ‘metik’, şehre başka ülkelerden gelen yabancılara verilen isimdi. Firma olarak, yetenekli ve girişimci ruhlu göçmen adaylarına Finlandiya kapılarını açmayı kendimize görev edindik ve şirketimizi Metic Limited Şirketi olarak isimlendirdik.

Finlandiya Göçmenlik Hizmetleri konseptimiz ArcticStartup bünyesinde ortaya çıkmış ve deneyimli ekibimiz tarafından geliştirilmiştir. Ekibimiz, 14 yıldır girişimcileri yatırımcılar ile biraraya getirmekte ve dünyanın gelecek nesiller için daha iyi bir yer olması adına yenilikçi girişimcileri ve işletmeleri desteklemektedir.

Misyonumuz, danışmanlık sağlamanın da ötesine geçerek, geleceğin metiklerine göçmenlik sürecinin her anında yoldaşlık etmektir. Bu nedenle, sürecin her aşamasında karşılaşılabilecek zorlukları aşabileceğimiz çözüm odaklı bir hizmet ekosistemi oluşturduk.

Hedefimiz, uluslararası yeteneklerin Fin pazarına hızlı ve kolayca dahil olmasını sağlamak ve de daha yenilikçi ve rekabetçi bir ortamın yaratılmasına katkıda bulunmaktır.

Hizmetlerimizi daha etkili ve hızlı sunabilmek amacıyla Finlandiya göçmenlik standartlarına bağlı kalarak ücretsiz Ön Değerlendirme ve  Temel Yeterlilik Değerlendirmesi sistemleri kurtuk. Böylece danışanlarımıza en uygun seçenekleri hızlıca belirleyebiliyor ve yol haritası çizebiliyoruz.

Finlandiya Start-up ekosistemine olan yakınlığımız ve tecrübelerimiz sayesinde projelerin Fin marketine uyarlanmasını sağlıyor ve büyümelerine yardımcı oluyoruz.

EKİBİMİZ

Danışmanlarımız ile Tanışın

Ekibimiz çok değerli, yetenekli ve deneyimli uzmanlardan oluşmaktadır. Bilgi, dürüstlük ve güven bizler için en önemli değerlerdir. Şahısların ve şirketlerin uzun vadede sürdürülebilirliğini sağlamak hepimizin ortak odak noktası ve amacıdır.

Finlandiya'da 404bin'den fazla göçmen yaşıyor.