March 7, 2022

Finlandiya sağlık alanında girişimcilere kapılarını açıyor

Kuzey Avrupa’da sağlık teknolojileri konusunda inovasyonun merkezi olan Finlandiya sağlık alanında çalışmalar için ideal ortamı oluşturuyor.

Sağlık hayattaki en önemli şeylerden biri. Dolayısıyla bu alanda yapılan çalışmalar tüm dünyada dikkatle takip ediliyor. Hayati öneme sahip bu alanda yeni girişimler yapmak sıkı bir çalışmayı ve buna uygun altyapıyı gerektiriyor. Bu yüzden bu yeni gelişmeleri yapmak için doğru yeri seçmek gerekiyor. Tıp alanında yeniliklere en uygun altyapıyı sağlayan Finlandiya sağlık konusunda çalışmalar yapan şirketlere kapılarını açıyor. Sağlık alanında gelişmeleri destekleyen devleti, bünyesinde barındırdığı 700’den fazla sağlık üzerine çalışmalar yapan şirketi ve geniş yetenek havuzu ile Finlandiya bu alanda çalışmalar yapan girişimcileri bekliyor. Bunun yanı sıra Finlandiya’nın başkenti Helsinki klinik araştırmalar için dünyanın en iyi test ortamlarından birini barındırıyor.

Günümüzde tıp oldukça ilerlemiş bir durumda ve bu alanda yeni teknolojiler gelişmeye devam ediyor. Ancak toplum sağlığını etkilemekte olan ve üzerine çalışmalar yapılması beklenilen birçok hastalık ve sağlık problemi hala mevcut. Bu yüzden birçok girişimci sağlık alanında inovatif ve yenilikçi atılımlar yapıyor. Eğer siz de bu girişimciler arasındaysanız ve sağlık alanında yenilikler sağlayacak fikirleriniz varsa, bu fikirleri Finlandiya’da hayata geçirebilirsiniz. Çünkü Finlandiya sağlık alanında girişimcileri destekleyen bir ekosistemi içinde barındırıyor. Çeşitli kurumların işbirliği içerisinde hareket etmesiyle oluşan bu ekosistem sayesinde sağlık alanında Finlandiya’da yeni atılımlar yapmak daha kolay hale geliyor. Şimdi bu alandaki yaratıcı çalışmalarınızı METIC Finlandiya Göçmenlik Bürosu yardımıyla Finlandiya’da gerçekleştirebilirsiniz. Gelişmiş bir sağlık sistemine sahip bu ülkenin sağladığı avantajlardan faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Neden Finlandiya sağlık alanında çalışmalar yapmak için ideal bir yerdir?

Geçtiğimiz yüzyılda sağlık alanında gelişmeler ortalama insan ömrünün büyük oranda artmasını sağladı. Bunun yanı sıra bu gelişmeler pek çok salgın hastalığı tamamen ortadan kaldırmamızı mümkün kıldı. Bugün sağlık alanında gelişmeler hız kaybetmeden devam ediyor ve yeni yaklaşım ve teknolojiler sayesinde tıp gelişmeye devam ediyor. Ancak bu alanda hala çözmemiz gereken çok sayıda sorun mevcut ve bu çözümleri üretecek kişilere ihtiyaç duyuyoruz. Bu alanda gelişmeler için uygun ortamı sağlayan Finlandiya sağlık konusunda daha fazla girişimciyi bünyesine katmayı hedefliyor. Finlandiya bu konuda ideal ortamın yanı sıra becerikli iş gücüyle gelişmeler için gerekli olan bir diğer elemana da sahip. Dolayısıyla sağlık alanında proje ve girişimlerinizi Finlandiya’ya taşımak iyi bir fikir olabilir.

Sağlık alanında gelişmeler için sunduğu avantajların yanında Finlandiya’da bu alanın belirli kategorilerinde çekici iş fırsatları mevcut. Örneğin kişiselleştirilmiş sağlık bu kategorilerin başında geliyor. Hastalıkların önlenmesi ve tedavisinde daha kişiye özgün seçenekler sunan bu alanda Finlandiya bir öncü görevi görüyor. Bir diğer ilgi çekici alan ise genomik & biyobankalar alanı. Genetik açıdan izole ve araştırmalar için uygun nüfusu ile Finlandiya bu konuda yeni iş ve araştırmalar için fırsat sağlıyor. Ayrıca dijital sağlık alanı da Finlandiya’da tıp alanında fırsatlar sunan bir başka alan. Tüm dünya bu alanda yenilikçi cihazlara ve uygulamalara ihtiyaç duyuyor. Bu araçlar ise genellikle önleyici sağlık hizmetleri, teşhis ve rehabilitasyon alanlarında kullanılıyor. Fakat sağlık alanında Finlandiya’da fırsatların bulunduğu kategoriler bunlarla sınırlı değil. Tüm bunların yanı sıra sağlık alanında şaşırtıcı şekilde yapay zeka, veri analizi ve sensör teknolojisi & kablosuz transfer gibi teknolojilerden de yararlanılıyor. Kısacası Finlandiya sağlık alanında girişimciler için çeşitli kategorilerde eşsiz fırsatlara sahip bir ülke.

METIC Finlandiya Göçmenlik Bürosu olarak işinizi Finlandiya’ya taşırken aradığınız desteği sağlıyoruz

Sağlık alanında yenilikçi girişimlerinizi Finlandiya’ya taşımaya ve şirketinizin geleceğini burada inşa etmeye ne dersiniz? METIC Finlandiya Göçmenlik Bürosu bunun için size gerekli yardımı sunuyoruz. Şirketinizin özelliklerine ve projelerinize bağlı olarak ihtiyaç duyduğunuz hizmetleri size özel olarak planlıyoruz. Bunun yanı sıra projelerinizi Finlandiya resmi standartlarına uygun hale getirmenizi sağlıyoruz. Ardından bu projelerin Finlandiya’da resmi kurumlar tarafından onaylanmasını mümkün hale getiriyoruz.

Teknoloji ve tıp konusunda inovasyon merkezi olan Finlandiya sağlık alanında yaratıcı çalışmalara ihtiyaç duyuyor. Bu ihtiyaca istenilen cevabı sunacağınıza inanıyorsanız bizimle iletişime geçin ve işinizi Finlandiya’ya taşımanın ilk adımlarını atın. Ardından bunu kolay ve zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olalım. Siz de rahatlıkla Finlandiya’da oturma izninizi alın ve zamanınızı yapacağınız yeni atılımlara odaklanarak geçirin.