January 14, 2022

Finlandiya da Kendi İşini Kurmak ve Şirket Açmak İçin 6 İyi Sebep

Finlandiya birçok harika iş fırsatı sunmakta olan güvenli ve istikrarlı bir ülkedir. Ayrıca burası insanların stresten uzakta ve mutlu bir şekilde yaşadıkları harika bir yerdir. Eğer Finlandiya da kendi işini kurmak için ne tür sebepler olduğunu merak ediyorsanız sizler için altı tanesini listeledik.

1. Finlandiya istikrar ve güvenlik sahibi bir ülkedir

 

Finlandiya da Kendi İşini Kurmak

Yatırımlarımızda aradığımız en temel şeylerden bazıları istikrar ve güvendir. Finlandiya da kendi işini kurmak bu istikrar ve güveni en iyi şekilde hissetmeyi mümkün kılmaktadır. Çünkü bu ülkenin politik dünyası oldukça stabildir ve güvenilir bir ekonomik dünyası bulunmaktadır. Ayrıca birçok istatistiğe göre Finlandiya dünyada yozlaşmanın en düşük olduğu ülkedir. Tüm bunların yanı sıra Finlandiya birbirine güven duyan insanların ülkesidir. Dolayısıyla istikrar ve güvenlik arayan yatırımcılar için Finlandiya harika bir seçenek olabilmektedir.

2. Finlandiya’da iş kurmak daha iyi fırsatlara ulaşmanızı sağlar

Finlandiya da Kendi İşini Kurmak

Her ne kadar Finlandiya’da iş dünyası birçok yönden güvenli olsa da, bu durağan olduğu anlamına gelmez. Ülkenin ekonomik potansiyeli oldukça yüksektir ve iş kültürü üretimi ve inovasyonu desteklemektedir. Ülkedeki iş çevresi böyle özelliklere sahip olduğu için Finlandiya’da iş kurmak birçok iyi fırsata erişim sağlar. Oldukça güçlü olan Finlandiya ekonomisi yeni bir iş kurmak isteyen girişimcilere birçok fırsat sunmaktadır.

3. Finlandiya’da iş kurmak farklı dünyalara erişim sunar

Ülkenin yapısal özelliklerinin yanı sıra, coğrafi özelliklerden dolayı da Finlandiya’da iş kurmak iyi bir fikir olabilmektedir. Çünkü ülke oldukça iyi bir konumdadır ve dünyadaki pek çok pazara kolay erişimi vardır. Örneğin, Nordik ve Baltik ülkelerin yanı sıra Rusya bu bölgeler arasında en yakınlarıdır. Bunun yanı sıra Çin ve Amerika da uçakla yalnızca birkaç saat uzaklıktadır.

4. Girişimciler için Finlandiya’da iş kurmak iyi bir fikir olabilir

Finlandiya her seviyedeki girişimciler için çok sayıda fırsat oluşturmaktadır. Ülkenin büyüyen startup ekosistemi dolayısıyla Finlandiya’da yeni bir iş kurarken çeşitli avantajlar bulunmaktadır. Devlet yeni kurulan işleri etkili bir biçimde desteklemektedir. Ayrıca Finlandiya’da kurulan işlere yapılan risk sermayesi miktarı da oldukça yüksektir. Ülkedeki bu fırsatları en iyi şekilde kullanmak için Finlandiya’da iş kurmak iyi bir fikir olabilmektedir.

5. Mutlu insanların ülkesi Finlandiya da kendi işini kurmak avantajlı olabilir

Finlandiya, insanların güvenlik gibi basit şeyler için endişelenmediği bir ülkedir. Ayrıca ülkedeki sosyal devlet uygulamaları herkese eşit şartlar sağlamaktadır. Dolayısıyla Finlandiya’da insanların stres seviyeleri düşüktür. Bu denkleme Fin kültürünün özelliklerini de eklediğimizde, Finlandiya yüksek mutluluk oranlarına sahip bir ülke haline gelmektedir. Ülkedeki yüksek mutluluk oranları iş dünyasını daha umut verici hale getirmektedir. Bu iş dünyasının özelliklerinden dolayı, Finlandiya iş kurmak için avantajlı bir ülke olabilmektedir.

6. Finlandiya aileler için harika bir ortam oluşturmaktadır

Burada yaşayan insanlar stabil, güvenli ve fonksiyonel bir toplumun tadını çıkarmaktadır. Bu ülkede yaşamak basit ve güvencelidir. Ayrıca Finlandiya’da okullar yüksek standartlara göre çalışmaktadır. Dolayısıyla Finlandiya ailenizle beraber yaşamak için harika bir ülkedir. Ayrıca bu etkenlerden dolayı Finlandiya’da iş kurmak da mantıklı bir seçenek olabilmektedir.

Bu yazı tamamen bilgilendirme amaçlıdır ve finansal öneri içermemektedir. Buradaki fikirleri gözden geçirerek Finlandiya’da yeni bir iş kurmak konusunda kendi kararınızı verebilirsiniz.