Finlandiya Oturma İzni en Hızlı Startup Oturma İzni ile Alınıyor

Finlandiya’da yaşama hayalinizi gerçekleştirmenin en hızlı ve etkili yolu Finlandiya’da startup kurmaktan geçiyor. Başvuru ve karar aşaması yalnızca bir kaç ay içinde tamamlanabiliyor ve size sadece tek yön uçak bileti almak kalıyor.

Startup Oturma İzni için Başvuru Koşulları

Startup oturma iznine başvurabilmek için her şeyden önce yenilikçi-inovatif bir iş fikrinizin olması gerekiyor.

Yenilikçi iş fikriniz bir ürün veya hizmet olabileceği gibi, yeni bir üretim tekniği, materyali ya da yeni bir pazarlama modeli de olabilir. Bu anlamda yenilikte, inovasyonda sınır yoktur.

Ek olarak, ürettiğiniz, geliştirmek istediğiniz yenilikçi iş fikrini destekleyici bir eğitim veya iş geçmişine sahip olmanız beklenir. Nihayetinde projenizi geliştirecek kişi siz olduğunuzdan, yeterliliğinizi kanıtlamanız gerekir.

Sizin yeterliliğinizin yanında, projenizi sizinle birlikte geliştirecek bir ortağa ihtiyacınız vardır. Ortağınızın da aynı şekilde belirli bir yeterliliğe sahip olması gerekir.

Diğer tüm başvuru türlerinde de olduğu gibi startup oturma izni için de belirli bir ön sermayeye ihtiyacınız vardır. Bu sermaye, sizin Finlandiya’ya taşındıktan sonraki süreçte temel geçiminizi karşılayabilmeniz için devlet tarafından belirlenmiş olan bir miktardır. Minimum sermaye miktarı oturma izni sürenize, startup projenize ve de ailevi durumunuza göre değişiklik göstermektedir.

Startup Oturma İzninin Avantajları

Startup oturma izni en hızlı ve etkili oturma izni alma yöntemidir. Başvuru ve karar aşamaları yaklaşık bir kaç ay içerisinde tamamlanmaktadır.

Startup projelerinde, kısa vadede büyüme, gelir ve istihdam yaratma beklentisi olmadığından gereken sermaye miktarı daha düşüktür.

Startup projeniz ile devlet hibe desteklerinden ve de özel yatırımcı ağından yararlanmak, projenize destek ve mentör bulmak olası bir durumdur. Firmamızın ArcticStartup ile olan bağı nedeniyle, devlet desteklerine ve de Finlandiya’daki yatırımcı ağına sizi tanıtabilmemiz oldukça kolaydır.

Startup oturma izni aynı zamanda sizin ve ailenizin tüm eğitim ve sağlık kurumlarından ücretsiz olarak yararlanmanızı, aynı zamanda Fin işverenler için çalışabilmenizi sağlar.

5 yıl boyunca startup oturma izni ile kesintisiz olarak Finlandiya’da yaşamanız durumunda Finlandiya vatandaşlığına başvuru için de hak kazanabilirsiniz.

Girişimciler İçin Startup Oturma İzni Hizmetlerimiz

Yenilikçi iş fikirleriniz ile Finlandiya’dan 1 veya 2 yıllık startup oturma izni almanız için yardımcı oluyoruz.

Startup oturma izni alabilmeniz için Metic olarak,Metic Startup Oturma İzni

  • Oturma izni başvuru sürecini sizinle birlikte planlıyoruz.
  • İş fikriniz üzerinde çalışıyor, iş planı ve iş modeli hazırlamanızda size yardımcı oluyor, iş fikrinizi Fin makamlarının standartlarına uygun hale getiriyoruz.
  • Başvurunuz için gerekli yasal ve idari belge ve formları hazırlamanızı sağlıyoruz.
  • Finlandiya hükümeti ile yapacağınız mülakatlara sizi hazırlıyoruz.
  • Evraklarınızı teslim ediyoruz.

Finlandiya Startup Oturma izni başvuru sürecinizi hemen başlatmak için Ücretsiz Değerlendirme Formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

Startup Girişimcileri İçin Oturma İzni Nasıl Alınır?

Finlandiya’ya startup girişimcisi olarak yerleşmek ve oturma izni almak için bizimle bu sürecin ilk adımını atabilirsiniz.

Ücretsiz Ön Değerlendirme Formumuzu doldurarak başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra projenizin Finlandiya standartlarına uygunluğunu ve de diğer gerekli unsurları taşıyıp taşımadığını denetliyoruz.

Akabinde başvuru evraklarınızı kurumlar tarafından talep edilen standartlar doğrultusunda belirliyor ve hazırlıyoruz. Ardından da başvurunuzu gerçekleştiriyoruz.

Projenizin ve başvuru profilinizin yeterliliği alanında uzman danışmanlarımız tarafından gerçekleştirilmektedir. Projenizin kabul edilemez durumda olduğunun tespit edilmesi durumunda başvuru süreciniz başlatılmamakta ve size masraf oluşturulmamaktadır. Tarafımızca hazırlanan başvurunuzun kabul edilmemesi durumunda da hizmet ücretimiz tarafınıza iade edilmektedir.

(c) Jussi Hellsten
www.jussihellsten.com
www.instagram.com/jussihellsten
Start-up Girişimcisi Olarak;
  • Yenilikçi bir iş fikriniz olmalı.
  • İş planınız ve modeliniz olmalı.
  • Fikriniz için yeterli uzmanlığa sahip olmalısınız.
  • Proje ortağınız olmalı.
  • Hızlı ve uluslararası büyüme hedeflemelisiniz.

Neden Finlandiya Start-up'lar için uygun bir ülke?

Çeşitli Yatırım Olanakları

Finlandiya, Avrupa’da kişi başına en yüksek yatırım oranlarından birine sahiptir.

Gelişmiş Start-up Ekosistemi

İş geliştiriciler, melek yatırımcılar, VC’ler ve hükümetin güçlü desteği ile canlı bir start-up ekosistemi var.

Yakın Yerel Bağlantılar

Helsinki; kurucular, yatırımcılar ve uzmanlar arasında ulaşılabilirliğin en yüksek olduğu ülkelerden birisidir.

Bağlantı Edinme Fırsatları

Arctic15 veya Slush gibi yatırımcılarla tanışmak ve fikirlerinizi sunmak için çok sayıda etkinlikler vardır.

Arctic15 Finlandiya'da yatırım

FİNLANDİYA STARTUP OTURMA İZNİ

ÖN DEĞERLENDİRME VE BAŞVURU FORMU