Girişimciler için İşletme Kurarak Oturma İzni Başvuru Hizmetlimiz

Yetenek ve tecrübelerinize dayanan iş fikirleriniz ile Finlandiya işletme kurarak oturma izni almanız için size yardımcı oluyoruz. Bu amaçla Finlandiya’da şirket kurarak veya şirket satın alarak sizin adınıza oturma izni başvurunuzu yapıyoruz.

Finlandiya’da şirket kurarak oturma izni alabilmeniz için;

 • Oturma izni başvuru sürecinizi sizinle birlikte planlıyoruz.
 • İş fikriniz üzerinde çalışıyor, iş planı ve iş modeli hazırlamanızda size yardımcı oluyoruz.
 • Başvurunuz için gerekli yasal ve idari belge ve formları hazırlamanızı sağlıyoruz.
 • Şirketinizin Fin ticaret kaydını yaptırıyor ve şirketinizi yasal olarak kuruyoruz.
 • Finlandiya hükümeti ile yapacağınız mülakatlara sizi hazırlıyoruz.
 • Evraklarınızı teslim ediyoruz.

Finlandiya’da şirket kurarak oturma izni başvuru sürecinizi hemen başlatmak için Ücretsiz Değerlendirme Formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

Girişimciler için Şirket Kurarak Oturma İzni Alma Hakkında Genel Bilgiler

Finlandiya’ya işletme kurarak gelmeyi düşünüyorsanız, oturma iznini girişimci olarak almanız gerekir. Girişimci oturma izni, start-up oturma izninden farklıdır. Start-up oturma izni yenilikçi bir iş fikrine dayanırken, girişimci oturma izni için iş fikrinizin yenilik unsuru içermesi gerekmez. Ancak girişimci oturma izni almak tam da bu nedenden ötürü daha zorlu ve teferruatlıdır.

Girişimci olarak Finlandiya oturma izni alabilmeniz için, Finlandiya’da istihdam yaratmalı, hızlıca gelir elde edebilmelisiniz ve bir katma değer üretiyor olmanız gerekir. Fin piyasasında daha önce iş yapmış olmanız, aktif müşterilerinizin olması başvurunuz için önemli bir avantaj sağlar. Şuanda var olan işletmenizin Finlandiya’da şubesini de açabilirsiniz, ancak bunun için yeterli bir sebebinizin olması gerekir.

Sadece şirket sahibi veya bir şirkete ortak olduğunuz için Finlandiya oturma izni alamazsınız. Finlandiya’da bulunan şirkette aktif olarak çalışıyor olmanız, hatta yönetici pozisyonunda olmanız gerekir.

işletme kurarak oturma izni
Girişimci sayılabilmeniz için;
 • Bireysel olarak bir işletmeye sahip olmanız,
 • Bu şirkette aktif olarak çalışıyor olmanız,
 • Hatta yönetici pozisyonunda olmanız gerekir.
 • İstihdam üretmelisiniz.
 • Hızlıca gelir üretebilmelisiniz.

Girişimci olarak Finlandiya oturma izni aldıktan sonra, başka bir işverenin çalışanı olarak da gelir elde edebilirsiniz. Ancak, bir girişimciye ticari faaliyetlerde bulunmak için oturma izni verildiğinden, geçiminizi öncelikle işinizden sağlamanız gerekir.

Girişimcilik dışında başka nedenlerle oturma izni aldıysanız, Finlandiya’da yine de bir iş kurabilir ve girişimcilik yapabilirsiniz.

finlandiya iş imkanları

Finlandiya'da şirket kurarak oturma izni almanın avantajları nelerdir?

Yüksek İngilizce Bilgisi

Fince konuşmak her zaman bir avantaj olsa da, bir yabancı olarak günlük işlerinizi İngilizce olarak kolayca halledebilirsiniz. Bu nedenle bir yandan dili öğrenirken bir yandan da hayatınızı inşa etmeye başlayabilirsiniz.

Çeşitli Yatırım Kaynakları

İş fikriniz iyi, ve belgeleriniz tam olduğu sürece hem kamu hem de özel kuruluşlar aracılığıyla işinizi finanse etmeniz mümkündür. Farklı yatırım seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Stabil Ekonomi

Fin ekonomisi değişen koşullara rağmen istikrarlı bir büyüme göstermektedr.  Bu da işletmelerin büyümelerini ve yatırım fırsatlarını öngörmelerini, planlama yapmalarını kolaylaştırır.

Kaliteli Yaşam Standardı

Ekonominin istikrarlı olması nedeniyle nüfusun satın alma gücü iyi seviyelerdedir. Dolayısıyla girişimcilik yolculuğunuzun başında olsanız bile düşük nakit akışı ile de kaliteli bir yaşam tarzına sahip olmanız mümkün.

FİNLANDİYA'DA İŞLETME KURARAK OTURMA İZNİ İÇİN

GÖÇMENLİK DEĞERLENDİRME FORMU