Hi, How Can We Help You?

Blog

February 15, 2022

Finlandiya İş imkanları: 1- Döngüsel Ekonomi. Finlandiya’da Kendi İşini Kurmak İsteyenler İçin Harika Fırsatlar Mevcut

Finlandiya’da kendi işini kurmak istiyorsan, döngüsel ekonomi alanında yaptığın çalışmalarla, yenilikçi projelerinle Fin Start-up Ekosistemine dahil olabilir ve Finlandiya oturma izni alabilirsin.

Her ne kadar endüstriyel üretim beraberinde çeşitli avantajları getirmiş olsa da, bu sistemin tabiata zararlarını göz ardı etmek doğru olmaz. Teknolojik aletlerden gündelik hayatta kullandığımız en basit araç gereçleri endüstriyel yöntemler kullanarak üretiyoruz. Elbette bu sürecin çevreye ve tabiata da birçok yönden zararı oluyor. Üretim ile beraber artan karbon emisyonları ve atıklar ile birlikte geri dönülemez bir sürecin içerisine giriyoruz. Dolayısıyla tüm dünyada bu konuda adımlar atılıyor ve yeni iş alanları ortaya çıkıyor. Bu yeni alanlardan biri olan döngüsel ekonomi geri dönüşümü esas alan üretim şekline dayanıyor. Standart endüstriyel üretim şeklinde üretilen malları kullanır ve atarız. Ancak döngüsel ekonomide ise bu atıkları tekrar ekonomiye katmayı amaçlarız. Sürdürülebilirlik konusunu daima gündeminde tutan Finlandiya döngüsel ekonomi alanında start-up’lara fırsatlar oluşturuyor.

Teknolojinin gelişmesi beraberinde getirdiği kolaylıkların yanı sıra ne yazık ki çeşitli sorunlara da yol açıyor. Günümüzde küresel iklim değişimi özellikle üretime bağlı olarak daha da ciddi hale gelen sorunlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Tüm dünyanın gündeminde olan küresel iklim değişimi problemi gezegenimizin insanlık için yaşanmaz hale gelmesine sebep olabilir. Dolayısıyla bu problemi çözmek ve insanlığın küresel iklim değişimindeki etkisini azaltmak için pek çok çalışma yapılıyor.

Döngüsel ekonomi bu çalışmalardan biri olarak sürdürülebilirlik alanında özelliklede Finlandiya’da kendi işini kurmak isteyen girişimcilere yeni fırsatlar yaratıyor. İklim değişimi hakkında gerekli duyarlılığa sahip olan Finlandiya döngüsel ekonomi konusunda iş yapmayı planlayan girişimciler için ideal bir ekosistem sunuyor. Eğer yeni iş fırsatlarını yakalarken aynı zamanda dünya ve insanlık için faydalı adımlar atmak istiyorsanız bu alanda girişim yapmayı düşünebilirsiniz. Bunun yanı sıra döngüsel ekonomide etkili bir biçimde gelişmek ve buna uygun bir ekosistemde çalışmak için Finlandiya’da kendi işini kurmak seçeneğini değerlendirmelisiniz.

Neden Finlandiya döngüsel ekonomi alanı için ideal bir ülkedir?

Döngüsel ekonomi gelişmekte olan dünyamızda ortaya çıkan küresel iklim değişimi sorununa etkili çözümler getirmeyi hedefliyor. Bunun için döngüsel ekonomide ürettiğimiz ve kullandığımız ürünleri atmak yerine geri dönüştürmeyi amaçlarız. Dolayısıyla elimizde var olan kaynakları en iyi şekilde değerlendirmemiz için fırsatlar sunan bu sistem iş alanında da gelişmelere yol açıyor. Bu gelişmelerden en etkili biçimde faydalanabilmek için bu alanda girişimler yapmayı düşünebilirsiniz. Döngüsel ekonomi konusundaki girişimlerinizi Finlandiya’da uygulayarak bu konuda ideal bir ekosisteme erişim sağlayabilirsiniz.

finlandiya'da kendi işini kurmak

Döngüsel ekonomi yalnızca tabiat için daha faydalı olduğu düşünülen bir alan değil, aynı zamanda gelişimi için bilgi ve çalışma gerektiren bir alandır. Kaynak verimliliğinin önemli olduğu bu alan profesyonel girişimcilere ve araştırmacılara ihtiyaç duyuyor. Dolayısıyla döngüsel ekonomi çalışmaları için bu çalışmaları mümkün kılan iyi bir altyapı gerekiyor. Finlandiya döngüsel ekonomi için gerekli olan altyapıyı ve bu alanda yardımcı bir ekosistemi girişimcilere sunuyor. Böylelikle Finlandiya döngüsel ekonomi çalışmaları için ideal bir ülke haline geliyor.

Döngüsel ekonomide çok iyi fırsatlar oluşturan üç temel alt alandan bahsedebiliriz. Bu alt kollar tekstil, plastik ve pil alanlarıdır. Tekstil konusunda Finlandiya, yeni sürdürülebilir materyaller ve dizayn stratejileri hakkında araştırmalarla öne çıkıyor. Ayrıca bu alanda Finlandiya’da gelişmiş Ar-Ge çalışmaları yapılıyor. Diğer bir döngüsel ekonomi alanı olan plastikler konusunda da Finlandiya’da önemli çalışmalar gerçekleşiyor. Bu alanda büyük devlet desteği bulunuyor ve Finlandiya geri dönüştürülebilir tüm plastiklerin daha verimli dönüşümünü hedefliyor. Son olarak Finlandiya döngüsel ekonomi için önemli diğer bir alan olan pillerin geri dönüşümü konusunda da çalışmalara ev sahipliği yapıyor. Sonuç olarak, döngüsel ekonomi üzerine çalışmalarınızı taşımanız için iyi bir ülke olan Finlandiya, bu konuda ideal alanı sizin için oluşturuyor.

METIC Finlandiya Göçmenlik Bürosu yardımıyla Finlandiya’nın dinamik girişimcilik ekosistemine katılın.

Küresel ısınmaya karşı etkili çözümler üretmekte olan döngüsel ekonomi Finlandiya’daki dinamik iş dünyasının odaklandığı konulardan biridir. İş fırsatları açısından tamamen yeni çalışmalara olanak sağlayan bu alanda çalışmalarınızı METIC Finlandiya Göçmenlik Bürosu ile Finlandiya’da kendi işini kurmak suretiyle Finlandiya’da sürdürebilirsiniz. Çünkü METIC Finlandiya Göçmenlik Bürosu olarak Finlandiya’nın hareketli iş dünyasında katılmanızı daha kolay hale getiriyoruz.

Finlandiya'da kendi işini kurmak

Öncelikle sunduğumuz hizmetleri çalışmalarınıza özel olarak kişiselleştirilmiş şekilde size sunuyoruz. Bunun yanı sıra yatırım, iş ve Ar-Ge fırsatlarını zahmetsiz şekilde ayağınıza kadar getiriyoruz. Kısacası, Finlandiya’da döngüsel ekonomi üzerine başlatmak istediğiniz çalışmalar için aradığınız desteğe METIC Finlandiya Göçmenlik Bürosu ile ulaşabilirsiniz. Finlandiya’nın canlı girişimcilik ekosistemine ilk adımlarınızı atabilir ve yardımımızla oturma izninizi rahatlıkla alabilirsiniz. Finlandiya’da kendi işini kurmak isteyen herkes, döngüsel ekonomi alanında start-up kurmanın koşullarını  buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.