February 15, 2022

Finlandiya İş İmkanları: 2- Finlandiya’da Siber Güvenlik

Finlandiya iş imkanları serimizde 2. konumuz: Finlandiya’da Siber Güvenlik

Finlandiya’da Siber Güvenlik

Günümüzde siber güvenliğe daima dikkat etmek gerek. Çünkü dijital dünyada saldırılardan etkili şekilde korunmak için güçlü bir siber güvenliğe ihtiyaç duyuyoruz. Her ne kadar teknolojinin gelişmesi hayatımızın neredeyse tüm alanlarında yeni fırsatlar ortaya çıkarsa da, bu gelişme beraberinde yeni tehditleri de getiriyor. Dolayısıyla artan tehditlerle beraber siber güvenlik alanına olan ihtiyaç da yükseliyor. Bu alanda çalışmalar yapıyorsanız veya bu konuda bir iş kurmayı planlıyorsanız, bunu Finlandiya’nın sunduğu fırsatlarla daha kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Çünkü çok sayıda iş alanında girişimcilere eşsiz fırsatlar sunan Finlandiya, siber güvenlik konusunda da gelişmiş bir altyapı sağlıyor. Böylelikle size yalnızca bu altyapıyı en iyi şekilde değerlendirerek işinizi Finlandiya’da büyütmek kalıyor.

Güvenlik daima hepimiz için önemli bir konu olmuştur. Daha önceleri yalnızca fiziksel güvenliğimizi önemserken şimdi dijital teknolojilerin gelişmesiyle birlikte siber dünyada da güvenliğimize dikkat etmemiz gerekiyor. Ancak çok hızlı bir şekilde gelişen teknolojinin de etkisiyle her geçen gün siber dünyada tehditler artıyor. Bu yüzden Finlandiya siber güvenlik alanında bilgi birikimine sahip ve bu alanda yenilikçi çözümler getirebilen girişimcilere ihtiyaç duyuyor. Bu durum tabii ki yalnızca Finlandiya ile sınırlı değil ve diğer birçok ülkenin siber güvenlik uzmanlarına ihtiyacı olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bu alanda sunduğu çeşitli fırsatlar ile Finlandiya siber güvenlik konusunda fikirleri olan girişimciler için ideal bir ortam oluşturuyor. Eğer siber güvenlik konusunda işlerini büyütmek isteyen bir girişimciyseniz veya bu konuda bir iş kurmayı planlıyorsanız bunları Finlandiya’da yapabilirsiniz.

Finlandiya’da Siber Güvenlik Alanında Talep Gören Kategoriler

Dijital inovasyon söz konusu olduğunda Finlandiya daima öncü konumunda olmuş bir ülke. Bu durum internet alanında da bu şekildeydi 90’lı yıllara geldiğimizde Finlandiya dijital şifreleme şirketleri için bir merkez haline gelmişti. Günümüzde de Finlandiya siber güvenlik alanında Avrupa’nın en güçlü merkezlerinden biri olarak yerini koruyor. Çünkü becerikli bir iş gücünün yanı sıra Finlandiya, büyüme odaklı öncüleri, ileri görüşlü akademik dünyası ve güçlü devlet desteği ile bu konuda inovasyon yapmaya devam ediyor. Siber güvenlik alanında Finlandiya, özellikle Büyük Helsinki bölgesi, gereken tüm özelliklere sahip. METIC Finlandiya Göçmenlik Bürosu olarak sizi de Finlandiya’nın hızlı ve istikrarlı bir biçimde gelişen siber güvenlik dünyasına davet ediyoruz. Peki, özellikle hangi alanlarda yenilikçi fikirlere ihtiyaç duyuyoruz?

Finlandiya'da iş imkanları

  • Tespit & tepki: Siber güvenlik için öncelikle tehditleri tespit etmemiz ve buna yönelik doğru tepkiyi geliştirmemiz gerekiyor. Dolayısıyla tespit & tepki alanında, sürekli artan tehditlere yönelik doğru stratejileri hızlı şekilde geliştiren uzmanlara ihtiyaç duyuyoruz.
  • Kimlik ve erişim yönetimi: Organizasyonlara iş akışı otomasyonu ve gerçek zamanlı yönetim becerileri konularında etkili çözümler sunan kimlik ve erişim yönetimi alanı da, önemli fırsatlar sunan kategoriler arasındadır.
  • Veri koruma: Konu ister ulusal güvenlik olsun, ister ise kişisel gizlilik, veri koruma alanı günümüzde önemli bir siber güvenlik kategorisi olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla şifreleme, veri silme ve benzeri konularda inovatif girişimlere ihtiyaç duyuyoruz.
  • Stratejiden eğitime kadar çeşitli servisler: Veri güvenliğinin korunduğu bir geleceği inşa etmek, yeterli miktarda test, denetim, danışmanlık ve eğitim gerektiriyor. Bu yüzden siber güvenlik konusunda duyarlı bir kültür oluşturmak için yeni metot ve araçlara ihtiyaç duyuyoruz.
  • Donanım: Her ne kadar siber güvenlikte yazılım çok önemli bir konu olsa da, donanımın önemini de inkar etmemek gerekiyor. Finlandiya siber güvenlik konusunda, donanım alanında atılımlar yapacak girişimcilere de ihtiyaç duyuyor.

METIC Finlandiya Göçmenlik Bürosu’nun Finlandiya İş İmkanlarından Yararlanmanız İçin Sağladığı Hizmetler

Finlandiya'da kendi işini kurmak

Siber güvenlik alanı tüm dünya için önemini koruyor ve bu durum uzun bir süre daha böyle olacak gibi görünüyor. Zira her geçen gün ortaya çıkan yeni güvenlik açıklarına etkili çözümler getirecek girişimcilere daima ihtiyaç duyuyoruz. Teknoloji ve eğitim konusunda önde gelen ülkelerden biri olan Finlandiya siber güvenlik alanında girişim yapacak iş adamlarına ve uzmanlara ihtiyaç duyuyor.

METIC Finlandiya Göçmenlik Bürosu olarak, işinizi Finlandiya’ya taşımanız için size gerekli desteği vermeye hazırız? Peki siz işinizi Finlandiya’da büyüterek dünyaya açılmaya hazır mısınız? Her bir kullanıcımıza özel olarak stratejiler geliştiriyoruz ve işinizi Finlandiya’ya taşırken en etkili çözümleri ayağınıza kadar getiriyoruz. Size de bu süreçte yalnızca girişiminize odaklanmak ve tüm enerjinizle işinizi geliştirmek kalıyor.